Pierre Gasly przedłużył kontrakt z Alpha Tauri

Z dnia na dzień zbliża się sezon 2023, a wraz z nim coraz mniej wolnych miejsc do jazdy w F1. Franz Tost niedawno potwierdził przedłużenie kontraktu z Pierrem Gaslym.

Tematy związane z Pierrem Gaslym i zespołem, dla którego będzie jeździł nie milkną od momentu zdegradowania go do Toro Rosso (aktualnie Alpha Tauri). W poprzednich sezonach głównymi tematami był powrót do Red Bulla.

W tym roku pojawiały się plotki o McLarenie, w którym poniżej oczekiwań spisuje się Daniel Ricciardo. Według tych doniesień zwycięzca GP Włoch miałby zastąpić Australijczyka. Przyszłość pokazała, że tak się nie stanie.

Gasly w Alpha Tauri do końca 2023 roku

Franz Tost w trakcie weekendu wyścigowego w Kanadzie potwierdził, że Pierre ma ważny kontrakt na 2023 rok dzięki czemu kolejny sezon spędzi w zespole z włoskiej Faenzy.

„Pierre będzie kierowcą Alpha Tauri w sezonie 2023. Jest to w 100% potwierdzona informacja. Posiada ważny kontrakt, więc nie mam tutaj więcej do dodania.” – wyznał szef Alpha Tauri.

W tym zespole Francuz stawiał pierwsze kroki w F1, debiutował podczas GP Malezji, a pełny sezon przejechał w 2018r. Dzięki świetnym wynikom z sezonu 2018 „awansował” do Red Bulla. Pierre w Red Bullu spisywał się poniżej oczekiwań, przez co został zdegradowany podczas wakacyjnej przerwy do Toro Rosso, gdzie jeździ do dziś.

W Toro Rosso/Alpha Tauri zdobył 3 podia w tym jedno zwycięstwo. Biorąc pod uwagę fakt, że ten zespół od lat był w środku stawki, jego osiągnięcia są bardzo imponujące.

Photo: Scuderia AlphaTauri/Twitter

Podobne wpisy