Pierwsze karty odsłonięte w IndyCar!

Poznaliśmy kalendarz na nadchodzący sezon w IndyCar oraz Indy NXT! Jakie zmiany czekają nas w przyszłym roku? 

Tak jak w poprzednim roku, IndyCar ma w kalendarzu 17 wyścigów, a Indy NXT 14. Jednak doszło do kilku zmian wśród rozmieszczenia torów oraz będziemy świadkami historycznego wyścigu, który nie będzie punktowanym, ale duże pieniądze będą do wygrania.

Kalendarz (prawie) bez zmian

Sezon IndyCar ruszy 10 marca na torze w St. Pete. Ponad miesiąc później odbędzie się wyścig w Long Beach oraz Alabamie. Tak jak zawsze, cały maj kierowcy będą w Indianie. Odbędą się dwa wyścigi na torze IMS. Najpierw na road course, a następnie na oval course czyli Indy 500. W czerwcu zawitamy w Detroit oraz na Road America.

Tutaj pojawia się pierwsza nowość. Laguna Seca, po tym jak straciła organizację ostatniego wyścigu sezonu, miejsce znalazła pod koniec czerwca w kalendarzu. W lipcu, kierowcy odwiedzą Mid-Ohio, Iowa oraz Toronto. W sierpniu, czeka nas Portland, Gateway oraz Milwuakee, które wraca do kalendarza. Sezon IndyCar zakończy się w Nashville, na nowej nitce toru 15 września.

Bezpunktowy wyścig

24 marca, czyli między wyścigami w St. Pete oraz Long Beach, miejsce będzie mieć historyczny wyścig. The Thermal Club $1 Million Challenge tak brzmi nazwa całego eventu. Jest to wyścig charytatywny, w którym do wygrania jest milion dolarów. Odbędzie się w południowej Kalifornii na torze The Thermal Club. Po kwalifikacjach, zaplanowane są dwa wyścigi grupowe, z których najlepszych sześciu kierowców awansuje do wyścigu All-Star. 

Żegnaj Teksasie…

W 2024 roku, nie zobaczymy rywalizacji na torze Texas Motor Speedway. Zamiast niego, wrócił owal w Milwaukee, który ostatni raz w kalendarzu był w 2015 roku. Na przełomie sierpnia i września, kierowcy będą mieli double-header. Jest to drugi owal w nadchodzącym sezonie, na którym odbędą się dwa wyścigi. W 2015 roku, na tym torze pole position zdobył Josef Newgarden, a w wyścigu triumfował Sébastien Bourdais. 

https://www.indycar.com/photos/gallery?g=2772

Indy NXT w 2024 roku

Tak jak IndyCar, kierowcy NXT sezon zaczynają w St. Pete. Jednak ich kolejny wyścig to dopiero Alabama. Ze względu na fakt, że tylko w maju będziemy się ścigać na torze IMS, jest to pierwszy double-header sezonu. Następne wyścigi to Detroit, Road America oraz dwa wyścigi w Laguna Seca. W tym sezonie, aż trzy razy zobaczymy Indy NXT na torze owalnym, ponieważ zagoszczą na Iowa, Gateway oraz Milwaukee. Kolejne wyścigi na torach road/street course to Mid-Ohio, Portland oraz Nashville, gdzie zakończą sezon. 

Kalendarz IndyCar w 2024 roku TUTAJ.

Kalendarz Indy NXT w 2024 roku TUTAJ.

Więcej o serii Indy Car i Indy NXT przeczytacie na łamach naszej strony TUTAJ.

Fot. IndyCar

Podobne wpisy