Pierwszy dzień testów F1 w Barcelonie – relacja LIVE

Już dziś bolidy F1 wracają na tor. Pod Barceloną będą się odbywać 3 dniowe testy. Weźmie w nich udział również Robert Kubica.

Nareszczie Formuła 1 wraca za sprawą testów przedsezonowych w pod Barceloną na torze Circuit de Barcelona-Catalunya. Czekają nas 3 dni jazd zupełnie nowymi bolidami. Na pewno nie będziemy mogli wyciągać większych wniosków z tej tury, ale już w mały sposób nakreśli nam się sytuacja w poszczególnych teamach. W dzisiejszej porannej części weźmie udział Robert Kubica.

Dzień testowy podzielony zostanie na sesję poranną i popołudniową. Sesje potrwają cztery godziny, a między nimi będzie godzinna przerwa. Pierwsza część odbywać się będzie w godzinach 9:00 – 13:00, a druga część w godzinach 14:00 – 18:00.

Czego się spodziewać?

W tym roku debiutują nowe bolidy, a z nimi 18-calowe opony. Trzy dni testów podczas pierwszej tury oznaczają, że zespoły będą musiały skrócić swój program. Może się to wiązać z rezygnacją z wykonywania symulacji kwalifikacji i wyścigu, albo po prostu nie starczy im na to czasu, ponieważ stajnie, będą skupiać się na poznawaniu nowego samochodu podczas klasycznych testów. Ekipy jednak nie powinny sobie na to pozwolić, ponieważ są to pierwsze testy z nowymi maszynami. Tutaj ważny będzie każdy kilometr przejechany na torze. Zdobycie jak największej ilości danych, może pomóc zespołowi już na kolejne testy w Bahrajnie. Na różnicę w czasach nie powinniśmy zwracać za bardzo uwagi, jako że będą to pierwsze testy z nowymi bolidami, a przed kolejną turą testów może się jeszcze sporo zmienić.

Po więcej o testach odsyłam do wpisu Michał tutaj.

Podobne wpisy