Piotr Wiśnicki w Formule 3!

Jeden z naszych juniorów – Piotr Wiśnicki – awansował do Formuły 3, w której będzie występować w sezonie 2023!

Piotr Wiśnicki po ostatnim sezonie spędzonym w FRECA awansował do trzeciej najwyższej kategorii FIA – F3. Piotrek jest tym samym trzecim Polakiem, który będzie się ścigać na tym poziomie. Wcześniej bowiem jeszcze, kiedy seria miała nazwę GP3, brali w niej udział Aleksander Bosak i Artur Jonasz. Jest to więc jednocześnie pierwszy kierowca, który pojedzie w obecnej formule F3.

Wiśnicki w bolidach jednomiejscowych zadebiutował w 2020 roku we Włoskiej F4. Mimo że nie przejechał całego sezonu, udało mu się wywalczyć 12 punktów dając mu 19. miejsce w końcowej klasyfikacji. W kolejnym sezonie w tej samej serii zdobył 15 punktów i uplasował się na 23. pozycji.

Wiśnicki dołączył do zespołu PHM Racing by Charouz. To ostatni zespół ubiegłego sezonu, którego 3 kierowców łącznie zdobyło w całym sezonie symboliczny 1 punkt. Polak we FRECA w sezonie 2022 również nie uzbierał za wiele punktów, bo miał ich na koniec sezonu… okrągłe zero.

Wypowiedzi

Po długiej przerwie wracam do Was z rewelacyjną wiadomością. Oficjalnie mogę ogłosić, że w sezonie 2023 będę się ścigał w najbardziej prestiżowej serii na świecie należącej do #F1 – #F3FIA w zespole #PHMRACING. Jestem niezwykle dumny i podekscytowany, że jestem pierwszym Polakiem w tej serii i będę mógł reprezentować naszą flagę – czytamy na Facebooku Piotrka.

Fot. Motorsport

Piotrek ma więcej umiejętności niż wskazywałyby na to ostatnie wyniki we FRECA. Znając go z jego pierwszych lato w F4, gdzie jeździł jako z przodu stawki, jestem przekonany, iż ma naturalną prędkość. Jestem przekonany o jego naturalnej szybkości. (…). Musi nauczyć się wielu torów, podobnie jak jego koledzy. Zaczekamy, by wydobyć potencjał, który mamy, a potem przełożyć go na rezultaty.

Piotr Wiśnicki i PHM Racing by Charouz w sezonie 2023

Piotr Wiśnicki pojedzie w sezonie 2023 w zespole PHM Racing z Sofią Floersch i Roberto Farii. Floersch wraca do F3 po dwóch latach przerwy. Na swoim koncie ma m.in. udane starty w Le Mans 24h. Natomiast Roberto Farii to junior Saubera, który wielokrotnie stawał na podiach wyścigów brytyjskich serii.

Tym samym PHM Racing by Charouz uzupełnił zespół w pełni na sezon 2023. Jest to doskonała wiadomość dla polskich kibiców, którzy już od długiego czasu czekają na Polaków na poziomach F3-F2. Mamy nadzieję oczywiście, że to nie jedyny polski junior, który dostanie się do tej serii w najbliższym okresie.

Śledzić poczynania Piotrka w F3 będziemy mogli – jeżeli chcemy słuchać polskich komentatorów – za pomocą Viaplay o ofercie, której wszystko opisałem TUTAJ. Oczywiście możemy również śledzić Piotrka za pomocą F1TV.

Fot.

Podobne wpisy