Polestar 2 Arctic Circle – śnieżna zabawka

Posiadając ogromne doświadczenie w tworzeniu samochodów wyścigowych, Polestar stworzył idealnego elektryka do zimowych warunków.

Polestar 2 Arctic Circle to samochód stworzony do jednego zadania – aby dawać radość z jazdy w zimowych warunkach. Tam, gdzie jest dużo śnieżnych dróg, zamarzniętych jezior i można je pokonywać z wyższymi prędkościami lub driftując, Polestar ma dać kierowcy jak najwięcej uśmiechu na twarzy. Szkoda tylko, że Szwedzka firma stworzyła wyłącznie jeden egzemplarz tego modelu.

Śnieżna zabawka

Za projekt odpowiedzialny jest główny inżynier podwozia, Joakima Rydholma, który sam startował w rajdach. Nic więc dziwnego, że to on wpadł na pomysł projektu takiego auta. Do budowy tego samochodu, firma wykorzystała model Polestara 2 Long Range Dual Motor, z pakietem performance. Został on podniesiony o 30 mm, dostał opony zimowe o średnicy 19 cali, na których znajduje się 490 kolców o długości 4 mm. Dodatkowo, Polestar otrzymał większą moc i moment obrotowy. To sprawiło, że Arctic Circle posiada 469 koni mechanicznych i 680 Nm momentu obrotowego, gdzie podstawowa wersja ma 408 KM i 660 Nm.

W samochodzie znajdują się również amortyzatory Öhlins o 30 proc. bardziej miękkie niż zestaw standardowy oraz rozpórki z przodu i z tyłu dla lepszej sztywności karoserii i lepszego prowadzenia. Polestar otrzymał również prototypowy system kontroli startu.

Najbardziej rzucające się w oczy są felgi OZ Racing w białym kolorze, które bardzo często możemy spotykać w samochodach rajdowych, dodatkowe światła z przodu oraz płyta chroniąca podwozie z przodu i z tyłu. Wewnątrz auta znajdują się fotele kubełkowe Recaro, a w bagażniku znalazła się karbonowa łopata na niespodziewane sytuacje.

Polestar 2 Arctic Circle to jedyne takie auto, które zostało zaprojektowane z myślą o pokazaniu, jak inżynierowie pracują i dostosowują swoje samochody, które trafiają następnie do klientów. Nie ma planów, aby wprowadzić go do produkcji seryjnej.

Photo: Polestar
Photo: Polestar
Photo: Polestar
Photo: Polestar
Photo: Polestar
Photo: Polestar
Photo: Polestar
Photo: Polestar

Photo: Polestar

Podobne wpisy