„Przejście na emeryturę jako mistrz świata to marzenie każdego sportowca – dla mnie też.”

Lewis Hamilton podczas przerwy między sezonami udzielił wywiadu serwisowi Bild, gdzie nieco podywagował nad swoją przyszłością.

Obecnie mamy okres spowolnienia, gdzie w świecie naszej ukochaną dyscyplinę, niewiele się dzieje. Mimo to co jakiś czas pojawiają się ciekawe wywiady z postaciami F1. Jednym z nich jest przeprowadzony przez serwis Bild.

Wywiadu udzielił nie kto inny jak Lewis Hamilton. Po najważniejsze wypowiedzi Brytyjczyka zapraszamy do przeczytania naszego tekstu, a po pełny wywiad odsyłamy TUTAJ.

Rozmowa Lewisa Hamiltona z Bildem

Lewis otrzymał pytanie o jego odczucia co do ostatniego sezonu, w którym nie zdobył zwycięstwa po raz pierwszy w swojej karierze. Dotychczas w każdym sezonie przynajmniej raz stawał na najwyższym stopniu podium co przełożyło się na wynik 103 zwycięstw w F1.

To na pewno mnie nie demotywuje! Jestem pewien, że zdarzały mi się sezony bez wygranej – musiało to być w kartingu w 2001 roku.

Oczywiście chcieliśmy walczyć o mistrzostwo świata w zeszłym sezonie, ale musieliśmy zmierzyć się z rzeczywistością na początku sezonu. Mimo to niektóre wyniki wydawały się zwycięstwami, kiedy nimi nie były.

Walczyliśmy o piąte miejsce i wszyscy byli podekscytowani. Potem była kwestia czwartego miejsca i wszyscy byli absolutnie zachwyceni. To było miłe doświadczenie być tak szczęśliwym z czwartego lub piątego miejsca. Również poczucie walki o swoją drogę do przodu, zajęcia pierwszego, trzeciego lub drugiego miejsca: prawie jesteśmy na miejscu. To jest coś, czego wszyscy potrzebowaliśmy.

Fot: REUTERS/Ricardo Moraes

PYT: Co daje nadzieję, że następny rok będzie lepszy?

Wiem, jak trudno jest być na szczycie i utrzymać się tam. Chcemy wrócić na szczyt! To, co daje nam wielką nadzieję, to końcówka tego sezonu. Kilka ostatnich wyścigów pokazało wyraźny pozytywny trend i udowodniło, że wytrwałością można osiągnąć wszystko.

PYT: Czy masz w zasięgu wzroku swój ósmy tytuł mistrza świata?

Teraz nie. Naprawdę nie mogę się doczekać przerwy świątecznej i spędzenia czasu z dziećmi mojej siostry.

Hamilton wspomniał też o sprawie przedłużenia kontraktu z Mercedesem, co przekłada się na jego przyszłość w F1.

Jeszcze z tym nie zaczęliśmy (rozmowy o kontrakcie przyp.red). Do tej pory nie mieliśmy czasu, byliśmy w trasie przez dwa miesiące na raz.

Czasami budzisz się i masz takie uczucie: nie chcę już tego robić. A czasem budzisz się i myślisz: jeszcze całe życie mogę robić inne rzeczy, zdecydowanie więcej chcę osiągnąć. Nie potrwa to strasznie długo, ale na pewno zostanę.

PYT: Wielu mistrzów świata wycofało się z Formuły 1 jako kierowcy zajmujący miejsca z tyłu, a nie z przodu – jak ostatnio Sebastian Vettel. Czy pewnego dnia chcesz przejść na emeryturę jako mistrz świata?

Myślę, że przejście na emeryturę jako mistrz świata to marzenie każdego sportowca – dla mnie też.

Odkąd skończyłem 30 lat, zdałem sobie sprawę, że chodzi o tworzenie wspomnień. Z przyjaciółmi, z rodziną. Chodzi o kluczowe wspomnienia z ludźmi, którzy znaczą dla Ciebie najwięcej. Na tym się skupiam i planuję rzeczy, aby tworzyć te chwile. Ponieważ to właśnie zabierasz ze sobą na dłuższą metę.

Fot: Sportskeeda

PYT: Mick Schumacher będzie kierowcą testowym i rezerwowym Mercedesa w przyszłym sezonie. Nie możesz się doczekać pracy z nim?

Nie współpracujesz już tak blisko z trzecim kierowcą, to dużo pracy w symulatorze, a nie tak jak kiedyś, mimo że nadal będziemy kolegami z zespołu. Mick to wielki talent. Jest atutem Mercedesa. Jest niemieckim kierowcą. Nawet jego ojciec Michael był powiązany z Mercedesem.

Pełny wywiad

Photo: Sky Sports

Podobne wpisy