Renault Austral – znamy polski cennik

Znamy polski cennik. Renault Austral zaczyna więc podbój na polskim rynku. Czy francuski samochód będzie jednym z królów w segmencie SUV-ów?

Renault Austral to następca dobrze nam znanego modelu Kadjar. Zbudowany na płycie podłogowej CMF-CF, francuski SUV mierzy 4,51 m długości, 1,62 m wysokości i 1,83 m szerokości, a rozstaw osi to 2,67 m. Pojemność bagażnika wynosi 500 l, jednak po złożeniu tylnych siedzeń wzrasta ona do 1525 l.

Cennik

Oferowany model będzie dostępny w 5 wersjach. Każda z nich posiada silnik benzynowy. Do wyboru mamy miękką hybrydę lub pełną hybrydę. Wersji Plug-In w tym pojeździe nie znajdziemy. A teraz przejdźmy do cennika, który otwiera wersja podstawowa Equilibre z miękką hybrydą 1,3 l o mocy 140 KM i 260 Nm momentu obrotowego, sprzężoną z 6-biegowym manualem.

Oprócz tego, na pokładzie tej wersji będziemy mogli skorzystać z 8-głośnikowego systemu audio, 9-calowego ekranu, który posiada system infotainment OpenR Link. Po za tym znajdą się czujniki parkowania, przednie światła Full LED Pure Vision, system rozpoznawania znaków drogowych (TSR), system awaryjnego utrzymywania pasa ruchu (ELKA), a także 17-calowe felgi. Cena za tą wersję będzie kosztować 134 900zł.

Kolejną wersją w kolejce mamy wariant, który nazywa się Techno. Z wyposażenia mamy tutaj 12-calowy ekran multimedialny adaptacyjne reflektory LED Adaptive Vision, kamerę cofania oraz 19-felgi. W tym przypadku możemy również wybrać drugą jednostkę napędową. Pojemność silnika to dalej 1.3 i miękka hybryda, jednak mamy tutaj do czynienia z większą mocą, ponieważ wynosi ona 160 KM 270 Nm momentu obrotowego, współpracująca z bezstopniową przekładnią CVT. Cena za tą wersję to 158 900zł.

Photo: Renault

Nieco sportowego charakteru z zewnątrz

Trzecim wariantem jest Techno esprit Alpine. Alpine nie jest tutaj bez znaczenia. Samochód w tej wersji wyróżnia się bardziej sportowym charakterem. Znajdziemy tutaj specjalny pakiet stylistyczny, a także m.in. 20-calowe felgi czy także tapicerkę z Alcantary. Do wyboru mamy tylko jeden silnik o mocy 160KM. Cena za ten wariant to 165 900zł.

Iconic to przedostatnia wersja na naszej liście. W tym przypadku dostaniemy m.in. zestaw kamer 360 stopni, system Hands Free Parking (HFP), czy też elektrycznie regulowany w 6 kierunkach fotel kierowcy z masażem. Jednostka napędowa tutaj również się nie zmienia i mamy do czynienia z 160-konnym silnikiem. Cena za tą wersję to 173 900zł.

Ostatnim, najdroższym, a zarazem najlepszą odmianą jest Iconic esprit Alpine. Już w standardzie mamy wiele systemów bezpieczeństwa. Wsparcie fotela kierowcy czy regulowane elektrycznie oba przednie fotele z pamięcią ustawień. Wydawać by się mogło, że tutaj dostaniemy również silnik o większej mocy. Nic z tych rzeczy. W tej wersji, Renault Austral, nadal posiada 160 KM i miękką hybrydę. Cena za tą odmianę to 180 900zł.

Photo: Renault

Poza tym co znajduje się w wersjach, mamy możliwość również dokupić inne dodatki. A to mogą być m.in. pakiet audio Harman-Kardon za 4 tyś, czy panoramiczny szklany dach za 3,5 tys. Patrząc na kwoty nie powinniśmy mieć problemu z przekroczeniem bariery 200 tysięcy.

Kiedy będziemy mogli zamawiać Renault Austral?

Renault Austral trafi do sprzedaży w polskich salonach w pierwszym kwartale 2023 roku.

Photo: Renault

Podobne wpisy