Robert Kubica i PKN Orlen nagrodzeni na Gali Mistrzów Sportu

Robert Kubica i PKN Orlen zostali nagrodzeni na dzisiejszej Gali Mistrzów Sportu (8.01.2022), organizowaną przez Przegląd Sportowy. Robert Kubica i Daniel Obajtek odebrali nagrody za kategorię: Sport i Biznes.

Robert Kubica zaskoczył wszystkich kibiców pojawiając się na dzisiejszej Gali Mistrzów Sportu, która jest bardzo ważna dla polskiego sportu. Tegoroczna gala była już 87 i śledzenie jej co rok jest już klasykiem dla wszystkich polskich fanów sportu. Ostatni raz Polak osobiście odwiedził wydarzenie w 2005 roku. W 2009 roku zdobył nagrodę za Najlepszego Sportowca sezonu 2008 za swoje osiągnięcia w Formule 1. Nie mógł jej jednak odebrać osobiście. Możemy zobaczyć kilka zdjęć z dzisiejszej wizyty naszego kierowcy:

James Bond 🙂

Robert Kubica podczas wywiadu, który możecie zobaczyć tutaj:

Nagroda

Robert Kubica i PKN Orlen zostali wyróżnieni w kategorii Sport i Biznes. Jest to nagroda za całokształt współpracy pomiędzy Kubicą a Orlenem, dzięki której polski koncern jest mocno rozpoznawalny na świecie i stale się rozwija. Oprócz sponsoringu przeróżnych sportowców w przeróżnych dyscyplinach, Orlen może zaliczyć do swoich osiągnięć sportowych również m.in: sponsoring tytularny zespołu F1, sponsor Polskiego Komitetu Olimpijskiego, sponsor Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, sponsor ponad 70 klubów sportowych, wsparcie dzieci i młodzieży. To według redakcji, Robert Kubica i Daniel Obajtek idealnie łączą sport i biznes z czym można się bezapelacyjnie zgodzić. Za to właśnie zostały im wręczone statuetki.

Podczas wizyty Roberta w Warszawie nie dowiedzieliśmy się nic nt. jego przyszłości i tego w jakim zespole będzie jeździł w WEC i jak będzie wyglądał jego program. Długo już czekamy i liczę na ogłoszenie decyzji w połowie tego miesiąca. Wygląda również na to, że ewentualny start Roberta w tegorocznej Daytonie robi się coraz mniej możliwy, bo już za dwa tygodnie będą się rozpoczynać wydarzenia na torze, a informacji nadal brak.

Nagrodę sportowca roku zdobył Robert Lewandowski. Statuetkę za drugie miejsce odebrała Anita Włodarczyk a trzecie miejsce zdobył Bartosz Zmarzlik.

fot: Daniel Obajtek, Facebook

Podobne wpisy