Robert Kubica pojedzie bolidem Alfy Romeo

Już w tym tygodniu Robert Kubica pojedzie w bolidzie Alfy Romeo w ramach testów opon Pirelli. Będzie testował wspólnie z Zhou.

Pirelli oficjalnie potwierdziło jazdy Roberta Kubica w bolidzie Alfy na torze Imola. Wszystko ma się odbywać w ramach testów opon, które wejdą w życie w przyszłym sezonie.

Alfa Romeo jako pierwsza weźmie udział w testach i to już po czwartej rundzie sezonu. Da to wczesne dane, które będzie można już analizować. Jednak do pełnych wyników testów trzeba poczekać do końca roku.

Plan jazdy

Pierwszy dzień jazd to wtorek i wtedy za kierownicą zasiądzie Zhou Guanyu. Chińczyk zna dobrze już tor po ostatnim weekendzie, więc teoretycznie będzie mógł dużo przekazać zespołowi.

W środę obowiązki przejmie Robert Kubica, który jako kierowca rezerwowy powinien mieć zapewnione takie testy. W zeszłym roku również testował opony Pirelli na sezon 2022 w Barcelonie. Pokonał wtedy duży dystans.

Photo: Romeo Racing Orlen

„Zhou pojedzie we wtorek, a Kubica w środę. Dla nas Imola to idealne miejsce by przekazać nowe dane Pirelli, potrzebne do rozwoju” – mówi manager Alfa Romeo w F1, Beat Zehnder.

To będzie druga okazja do testowania nowego bolidu dla Roberta Kubicy. Wcześniej miał okazję w przedsezonowych testach w Barcelonie, ale pokonał w nich tylko 9 okrążeń.

Photo: Robert Kubica /Antonin Vincent /East News

Podobne wpisy