|

Robert Kubica ponownie w bolidzie!

Robert Kubica pojedzie w pierwszym treningu przed GP Abu Dhabi – ogłosił zespół Alfy Romeo. Polak zastąpi Zhou Guanyu w bolidzie.

Wedle wcześniejszych doniesień i komentarzy samego Kubicy, Alfa Romeo potwierdziła, że 37-letni Krakowianin wskoczy do bolidu C42. Robert Kubica zastąpi Zhou Gunayu w pierwszym treningu, a więc będzie współpracował na torze z Valtterim Bottasem.

Robert Kubica
Photo: Rally and Race

Ostatni raz Robert Kubica jeździł bolidem F1 29 lipca na Węgrzech. Zastępował wtedy Bottasa i zajął 19 miejsce. Zhou zakończył wtedy trening na P15 z przewagą 0.4s nad Robertem.

Cały czas nie znamy również planów Roberta na kolejny sezon. Alfa Romeo ogłosiła, że nowym kierowcą rezerwowym od przyszłego sezonu zostanie Theo Pourchaire, który będzie ścigał się w japońskiej serii Super Formula. Kubica może więc odejść z zespołu i całą swoją uwagę skierować w stronę kategorii hypercarów.

FP1 w Abu Dhabi

FP1 będzie platformą dla wielu nowych kierowców. Wiadomo już, że oprócz Kubicy na torze zobaczymy m.in. Pato O’Warda w McLarenie, Roberta Szwarcmana w Ferrari, Lawsona w Red Bullu czy starającego się o licencje na przyszły sezon, Logana Sargeanta.

Pierwsza piątkowa sesja treningowa rozpocznie się o 11:00. Nie wiemy, czy to ostatnia sesja treningowa Roberta Kubicy w F1. Mimo wszystko cieszmy się jakkolwiek można z pierwszego treningu i śledźmy poczynania naszego kierowcy na Yas Marina Circuit.

Photo: Getty Images

Podobne wpisy