|

Robert Kubica w AF Corse na sezon 2024 – Polak w Hypercarze Ferrari!

Robert Kubica zaskoczył kibiców tym, jak ułożył swoje słynne już puzzle. Polak dopiął swego i w przyszłym sezonie zobaczymy go w prototypie Ferrari!

Robert Kubica w AF Corse na sezon 2024

Co rok zastanawiamy się, ile będzie trwał proces dopinania programu na kolejny sezon w przypadku Roberta Kubicy. Ostatnim czasem musieliśmy czekać nawet do nowego roku, a decyzje były często niespodziewane i zaskakujące. Tym razem też jest zaskakująco, ale wiemy o jego sezonie 2024 już w listopadzie!

Niezwykle miło nam jest napisać, że Robert Kubica pojedzie w AF Corse w sezonie 2024! Tak, nasz najlepszy kierowca pojedzie w czerwonym kombinezonie, bo w prototypie Ferrari. Można powiedzieć, że krakowianin dopiął swego, a my kibice, w końcu zobaczymy go w czerwonych barwach. Co za piękne informacje!

Kubica pojedzie w zespole, który triumfował w tegorocznej edycji Le Mans. Polak jeszcze niedawno był łączony z klienckim zespołem Jota, co wtedy wydawało się być najbardziej prawdopodobną opcją. Mówiło się, że świeżo upieczony mistrz LMP2 ma pojechać dzień po finalnym wyścigu w Bahrajnie w testach młodych kierowców właśnie w tym teamie. Kubica jednak nie pojechał w tej sesji, co oznaczało, że jednak jest szansa na inną opcję na sezon 2024 – i właśnie tą opcją jest AF Corse.

Jestem szczęśliwy, że drogi moje i AF Corse w przyszłym roku się spotkają. To jeden z zespołów, który od lat odnosi największe sukcesy w sportach motorowych. Jestem pewien, że wykonamy dobrą robotę. Poza tym, wróciłem do włoskiego zespołu, co jest dla mnie dość ważne – tak po raz pierwszy komentuję tą decyzję Robert Kubica.

Robert Kubica to świeżo upieczony mistrz LMP2. Jak wiemy, po tym sezonie ta świetna klasa WEC przeszła do lamusa, co zmusiło wszystkich kierowców tej kategorii do szukania miejsca w WEC na sezon 2024. Dlatego też warto podkreślić, że Polak został ogłoszony już w listopadzie i że płynnie udało się załatwić fotel na kolejny rok ścigania. Wielkie gratulacje dla naszego kierowcy! Trzymamy kciuki za kolejny sezon!

Kubica testuje dziś na Imoli

Potwierdzony już kierowca zespołu AF Corse na sezon 2024 zabrał się do pracy. Kubica testuje dziś na Imoli właśnie w barwach AF Corse, o czym późnego poranka informował serwis Endurance-Info.

Być może stwierdzono później, że jeżeli już taka informacja jest w mediach, to warto oficjalnie potwierdzić Roberta Kubice na sezon 2024. Informacje związane z dzisiejszymi testami okazują się prawdą, bo mamy już pierwsze nagrania z toru. Jedno z nich poniżej.

Śledzcie nasze social media, bo zapewne będziemy publikować kolejne nagrania i zdjęcia z toru Imola, na których będziemy mieli Roberta Kubice. Liczymy już na pierwsze zdjęcia w czerwonym kombinezonie!

Fot. AF Corse

Podobne wpisy