|

Robert Kubica wystąpi w FP1 przed GP Francji

I nie tylko, bo Roberta możemy się także spodziewać na Węgrzech. Czekają nas dwa tygodnie dodatkowych emocji.

4 sesje treningowe ma Robert zaplanowane na ten rok, a już jeden raz wystąpił podczas GP Hiszpanii. Jeszcze wcześniej nasz kierowca miał dwie szanse na jazdę najnowszym bolidem Alfy – podczas testów przedsezonowych i testów opon.

Kubica wspominał, że feeling w samochodzie jest lepszy niż rok temu i czuje się tak samo dobrze w samochodzie, jak w 2021 roku. W Hiszpanii w FP1 zajął 13 miejsce z przewagą 0.6s nad siedemnastym Bottasem.

Kubica w FP1 przed GP Francji

W ten weekend F1 po tygodniu przerwy od ścigania, zagości na torze Le Castellet we Francji. W pierwszym treningu wystąpi Robert Kubica i zastąpi Bottasa. Pierwsza sesja treningowa startuje w piątek o godz. 14:00.

Warto dodać, że mówi się o występie Polaka również przed GP Węgier za tydzień. Jest to bardzo możliwe, zwłaszcza że przez ostatnie dwa lata w Alfie mogliśmy go na Hungaroringu zobaczyć. To dałoby również trzecią sesję treningową dla Roberta, więc ostatnia mogłaby być już w Abu Dhabi.

Nyck de Vries również w FP1 przed GP Francji

Nyck de Vries wystąpi w Mercedesie zastępując Lewisa Hamiltona podczas pierwszego treningu. To będzie już jego drugi występ w tym roku, wcześniej pojechał w Williamsie w Barcelonie. Od tego sezonu każdy zespół musi udostępnić dwa razy fotel na pierwszą sesję treningową dla kierowcy, który nie wystąpił w wyścigu F1.

Photo: Alfa Romeo Racing ORLEN/Twitter

Podobne wpisy