Rolex 24 At DAYTONA już w sobotę. Jaki rozkład? Gdzie oglądać?

Za nami kwalifikacje do 24 godzinnego wyścigu na torze Daytona International Speedway. Co czeka nas w ten weekend?

Po różnych problemach w oglądaniu ostatecznie w Polsce nie można było legalnie obejrzeć wyścigu kwalifikacyjnego. IMSA TV dała geoblokade na Polskę, bo Viaplay wykupiło prawa do tego wydarzenia na naszym rynku bez podawania przy tym żadnej informacji. Problem w tym, że aplikacja od Nordic Entertainment Group nie transmitowała tego wyścigu i wyszło na to, że nie można go było nigdzie legalnie obejrzeć. Takie cuda!

Wyścig kwalifikacyjny

Wyścig kwalifikacyjny nazywany Roar Before the Rolex at Daytona trwa 100 minut. Start do niego ustanawiają 15 minutowe kwalifikacje. Troszkę podobnie jak w F1 i układzie sprintów. Uczestniczą w nim 2 kierowcy każdego z zespołów, którzy potem muszą wystartować w 24h Daytona. Podczas tej 1h i 40 min. kierowcy oczywiście mają za zadanie uzyskać jak najlepszą pozycję, ale nie gra ona kluczowej roli w głównym wyścigu 24 godzinnym.

Wyniki Roar Before the Rolex at Daytona

W klasie DPi ekipa Wayne Taylor Racing #10 wystartuje jako pierwsza, dzięki Taylorowi i Albuquerque. Za nimi z P2 wystartuje JDC Miller MotorSports a z P3 Ally Cadillac. Blisko było, a Taylor odpadł by z kierowcą JDC Miller MotorSports – Richardem Westbrookiem, który na ostatnim okrążeniu próbował wyrwać Pole Position Taylorowi w 4 zakręcie. Doszło do kontaktu i Westbrook się obrócił. Ostatecznie dojechał na P2.

W LMP2 PR1 Mathiasen Motorsports zajął dwa pierwsze miejsca, a na 3 jest G Drive Racing. Dużym zaskoczeniem jest bardzo wysoka 4 lokata zespołu High Class Racing, w którym niedawno występował gościnnie Robert Kubica. Oby w głównym wyścigu poszło im lepiej niż rok temu.

W pierwszym rzędzie LMP3 ujrzymy z P1 Andretti Autosport i z P2 Muehlner Motorsports America. Tuż za nimi startować z P3 będzie zespół AWA.

W klasie GTDPRO ekipa TR3 Racing #63 ruszy z P1 tuż przed WeatherTech Racing. Pfaff Motorsports z P3.

W ostatniej kategorii GTD, która pomieszała się w tym wyścigu z klasą GTDPRO na pierwszym miejscu ruszy Winward Racing. Na P2 wystartuje Crucial Motorsports.

Pełne wyniki

Zdjęcie
Photo: Wayne Taylor Racing, Twitter

Rozkład jazdy

Gdzie oglądać?

Wyścig, jeżeli wszystko dobrze pójdzie, będziemy mogli obejrzeć na Viaplay. Ja bym się wstrzymał z zakupem do ostatniego dnia, bo po ostatnich problemach w wyścigu kwalifikacyjnym może się okaże, że Viaplay odsprzeda prawa 3 minuty przed startem 🙂 Nie będzie transmisji w Eurosporcie jak to było w zeszłym roku.

Niestety, ale wyścigi w Stanach Zjednoczonych oprócz F1 zawsze ciężko się ogląda. Wystarczy wejść na dowolną amerykańską stronę motorsportową. Ciężko coś z niej wyciągnąć.

Photo: IMSA

Podobne wpisy