Roman Biliński rozpoczyna sezon 2024 w serii FROC

Roman Biliński rusza na podbój Nowej Zelandii. 19-latek weźmie udział w pełnym cyklu startów Formuły Regional Oceania Championship, której patronem jest Toyota. Polski kierowca wyścigowy trafił do zespołu M2 Competition. To właśnie w Nowej Zelandii, już w ten weekend Polak rozpocznie swój sezon 2024.

Wysoki cel

Roman Biliński trafił do czołowego zespołu tych mistrzostw. M2 Competition w ostatnich latach wręcz zmonopolizowało serię. To właśnie w tych barwach po mistrzostwo sięgali m.in. Lance Stroll, Lando Norris i Liam Lawson. W ich ślady chce pójść polski kierowca, który będzie drugim w historii zawodnikiem z naszego państwa, który wyruszy na podbój Nowej Zelandii.

W ich ślady chce pójść polski kierowca, który będzie drugim w historii zawodnikiem z naszego państwa, który wyruszy na podbój Nowej Zelandii.

5 weekendów wyścigowych

W mistrzostwach FROC weekend wyścigowy składa się z 3 wyścigów. Zawody będą gościć następujące tory: Taupo International Motorsport Park, Manfeild, Hampton Downs Motorsport Park, Euromarque Motorsport Park, a wszystko zakończy się na Highlands Motorsport Park. Finał sezonu będzie najbardziej prestiżową rundą. To właśnie wtedy rozgrywa się GP Nowej Zelandii, które obok zawodów w Makau jest jednym z nielicznych wyścigów tej rangi, który nie znajduje się w kalendarzu F1. Sezon startuje już w ten weekend. W piątek 19 stycznia kierowcy będą mieli do dyspozycji 3 treningi. W sobotę zostanie rozegrana sesja kwalifikacyjna i pierwsza wyścig. W niedzielę natomiast zawodników czekają kolejne kwalifikacje i 2 wyścigi.

Sezon startuje już w ten weekend. W piątek 19 stycznia kierowcy będą mieli do dyspozycji 3 treningi. W sobotę zostanie rozegrana sesja kwalifikacyjna i pierwsza wyścig. W niedzielę natomiast zawodników czekają kolejne kwalifikacje i 2 wyścigi.

W najbliższy weekend rozpocznę sezon wyścigowy 2024. Jestem od kilku dni w Nowej Zelandii i starannie przygotowuję się do startów w zawodach FROC. Mam wszystko, żeby walczyć o świetne wyniki, licząc także M2 Competition. To świetny zespół, który ma na swoim koncie znakomite wyniki. Lando Norris został mistrzem tej serii kilka lat temu, startując właśnie w M2 Competition. Chciałbym pójść w jego ślady.

Wielu kierowców przewinęło się przez M2 i zaszło daleko. Celem jest dać z siebie wszystko i wrócić do Europy z nagrodą z Nowej Zelandii. Nie mogę się doczekać pierwszego wyścigu i mam nadzieję, że dostarczę polskim kibicom wiele pozytywnych emocji – mówił Roman Biliński przed rundą otwarcia.

Fot. Dutch Photo Agency

Czym jest FROC?

Formuła Regional Oceania Championship to seria, która przez wiele lat znana była jako Toyota Racing Series. Od dwóch lat stosuje się jednak obecne nazewnictwo. W mistrzostwach wykorzystuje się bolidy Tatuus FT-60. Zawodami opiekuje się Toyota, która dostarcza jednostki napędowe. FROC ponadto to pierwsza seria na tym poziomie, która wykorzystuje paliwo syntetyczne.

Informacja prasowa

Fot. Dutch Photo Agency

Podobne wpisy