Ryan Reynolds i właściciele Milanu kupili 24% akcji zespołu Alpine w F1!

W poniedziałek, 26 czerwca, ogłoszono, iż trzy podmioty: Otro Capital we współpracy z RedBird Capital Partners i Maximum Effort Investments kupiły łącznie 24% udziałów w zespole Alpine. Transakcja opiewa na 200 milionów dolarów.

26 czerwca Grupa Renault i Alpine ogłosiły inwestycję z Otro Capital przy współpracy RedBird i Maximum Effort Investments (razem Investor Group) w firmę Alpine Racing Ltd. opiewającą na 200 milionów dolarów. Umowa ta oddaje w ręce inwestorów 24% akcji w zespole. Dzięki tej transakcji wartość zespołu wzrasta do blisko 900 milionów dolarów, co mocno napędzi rozwój zespołu.

Ryan Reynolds wchodzi do zespołu poprzez swoją spółkę Maximum Effort Investments, która współpracuje m. in. z Michaelem Jordanem czy szefem klubu Wrexham AFC Robem McElhenny’em. Ryan Reynolds jest znanym aktorem, który grał w takich filmach jak Deadpool, Ted czy 6 Underground.

O RedBird Capital Partners jest ostatnio bardzo głośno w kontekście klubu piłkarskiego AC Milan, którego to ten fundusz jest właścicielem. Założyciel i właściciel RedBird, Gerry Cardinale, zaczął wprowadzać w klubie własne porządki, wymieniając m. in. Ivana Gazidisa na Giorgio Furlaniego czy zwalniając klubową legendę, Paolo Maldiniego, ze stanowiska dyrektora sportowego, co pociągnęło za sobą odejście dyrektora technicznego, Frederica Massary. Fundusz jest także właścicielem francuskiego klubu Toulouse.

Alec Scheiner, współzałożyciel i partner Otro Capital, dołącza natomiast do składu dyrektorów Alpine Racing Ltd.

Alpine Racing SAS, czyli spółka produkująca silniki F1 w Viry-Chatillon, nie jest częścią transakcji i w pełni pozostaje własnością Grupy Renault.

Cytaty

Luca de Meo – CEO Grupy Renault

Formuła 1 i Alpine są ważnymi składnikami dla Grupy Renault. Przez ostatnie dwa lata odbudowywaliśmy Alpine dzięki modelowi A110, wejściu do F1, gdzie celujemy w bycie ekipą mistrzowską. To partnerstwo wzmocni rozwój Alpine w F1 poprzez dywersyfikację dochodów i wzrost wartości marki.

Laurent Rossi – CEO Alpine

Ten związek jest ważnym krokiem do wzmocnienia naszych osiągów na wszystkich poziomach. Po pierwsze, Otro Capital, RedBird Capital Partners i Maximum Effort Investments, jako międzynarodowi gracze z mocnym doświadczeniem w środowisku sportu, wniosą ze sobą swój rekonesans, aby wzmocnić nasze strategie medialne i marketingowe, niezbędne we wsparciu naszego poziomu sportowego na przestrzeni długiego czasu. Po drugie, znaczący zysk zostanie powrotnie wpompowane w zespół, żeby napędzić nasz plan Mountain Climber wycelowany w dogonienie czołowych zespołów pod kątem wyposażenia i bazy zespołu.

Alec Schiener – Współzalożyciel i partner Otro Capital

Jesteśmy zachwyceni szansą inwestycji w zespół Alpine w Formule 1. Wierzymy w zarządzanie zespołem, w wartość marki, jak i w długoterminowy plan sportu. Wierzymy, że wraz z naszymi partnerami: RedBird i Maximum Effort Investments, dodamy wartość operacjom biznesowym Alpine, szczególnie w Ameryce Północnej.

Podobne wpisy