Sebastian Ogier w WEC

Sebastian Ogier będzie ścigał się w WEC w zespole Richard Mille Racing. Będzie rywalem Roberta Kubicy w klasie LMP2.

Ogier będzie reprezentował barwy zespołu Richard Mille Racing Team. Jego partnerami zespołowymi będą: Charles Milesi i kobieta – Lilou Wadoux. Charles Milesi to nie kto inny jak zdobywca mistrzostwa świata w sezonie 2021 w WEC w zespole WRT. To również on minął mete ubiegłorocznego Le Mans jako zwycięzca. Lilou Wadoux ścigała się rok temu w Alpine Elf Europa Cup, gdzie zajęła 3 miejsce w klasyfikacji końcowej.

To właśnie dlatego Sebastian Ogier będzie występował tylko w wybranych rundach WRC, aby skupić się na karierze wyścigowej i jeździe w LMP2 w WEC. Miał już okazję przejechać się samochodem w serii WEC w listopadowych testach w Bahrajnie. Tym samym 8-krotny rajdowy mistrz świata będzie rywalem Roberta Kubicy, który będzie jeździł w Premie i zespołowi Inter Europolu.

Richard Mille Racing

W poprzedniej kampanii WEC, zespół o nazwie wywodzącej się z producenta zegarków (w jednym z nich Rafael Nadal wygrał ostatnio Australian Open) zajął 9 miejsce w klasyfikacji na 11 zespołów. Zdobyli 31 punktów. W ubiegłorocznym Le Mans samochód odpadł po 5 godzinach w składzie: Calderon, Floersch, Visser.

Richard Mille Racing Team Gearing Up for the Challenge of the FIA WEC |  Calibre Magazine
Photo: Calibre Magazine

Photo: Richard Mille/Twitter

Podobne wpisy