Sezon na prezentacje czas zacząć – Haas pokazał malowanie

Można to w końcu napisać, mamy pierwsze oficjalne malowanie na sezon 2022!

4 lutego o godzinie 12:00 na portalach społecznościowych zespołu Haas pokazano pierwsze rendery nowego bolidu VF-22 którym w tym sezonie jeździć będą Nikita Mazepin oraz Mick Schumacher.

Jak już przystało amerykańsko-rosyjski zespół, w którym jeździ niemiecki kierowca (ale połączenie), swoje nowe malowania pokazuje bez zbytniej pompy. Wczoraj ogłosili a dzisiaj wrzucili zdjęcia na media społeczności0we i to wystarczyło, bo czego więcej nam potrzeba. Mimo pierwszych głosów można stwierdzić, że to co Haas dzisiaj pokazał jest renderem bolidu przystosowanego do nowych regulacji technicznych. Czy finalnie tak będzie wyglądał samochód, przekonamy się dopiero w Barcelonie.

Nowe malowanie prawie w ogóle nie różni się od poprzedniego. Dominuje kolor biały a cały bolid jest jeżdżącą flagą Rosji, której przy nazwisku Nikity nie zobaczymy. W oczy rzuca się również to, że na bolidzie znajdują się logotypy tylko dwóch sponsorów, czyli Uralkali oraz 1&1.

Wygląd to oczywiście kwestia subiektywna, ale liczyłem na więcej od Haas’a. Mówiło się, że na bolidzie ma się pojawić więcej niebieskiego koloru, który byłby ciekawą nowością na bolidach amerykańskiego zespołu. Do tego mała ilość sponsorów która w kontekście Haas’a może martwić. Mimo tego należy pamiętać, że bolidy F1 mają szybko jeździć a nie pięknie wyglądać i tego właśnie należy życzyć Mickowi oraz Nikicie.


Photo: Haas

Podobne wpisy