Świetny debiut Tymka Kucharczyka

Tymek Kucharczyk w swoim debiucie w Hiszpańskiej F4 pokazał się ze znakomitej strony. Udało mu się w każdym wyścigu stanąć na podium!

Tymek Kucharczyk po dobrym okresie w kartingu, ma okazję startować już w single-seaterach. Pierwszą okazję miał dzięki Hiszpańskiej F4, która rozpoczęła sezon na Portimao. Jak poszło naszemu kierowcy? Świetnie, bo w każdych 3 wyścigach zajął podium, a w kwalifikacjach szło mu równie dobrze.

Pierwszy wyścig

W sobotę rozegrano pierwsze kwalifikacje i pierwszy wyścig. Podczas czasówki zajął 2 miejsce, po kilku świetnych okrążeniach. W wyścigu startował za Nikolą Tsulovą, któremu zgasł silnik i dało to prowadzenie Tymkowi. Szybko stracił 1 miejsce na rzecz Hugo Bartera. Później pomiędzy tymi kierowcami doszło do wspaniałej walki, z której zwycięsko wyszedł nasz kierowca. Zdołał on uciec rywalom, ale pod koniec dystansu spadło mu tempo, przez co spadł na 3 miejsce.

W pierwszym wyścigu zajął 2 miejsce w kwalifikacjach i 3 w wyścigu. Potrafił świetnie walczyć na torze i objąć prowadzenie.

Drugi wyścig

Dzień później Tymek Kucharczyk zajął 3 miejsce w kwalifikacjach, więc nadal trzymał się w czołówce. Znów po starcie awansował o jedną pozycję, a jego celem było pierwsze miejsce. Próby ataku na lidera zakończyły się utratą pozycji na rzecz Bartera, co zmusiło Polaka do konraataku. Za próby Kucharczyka sędziowie dali mu karę 2s za przekroczenie limitów toru. Mimo to Tymek pozostał na trzecim miejscu.

W drugim wyścigu zajął 3 miejsce w kwalifikacjach i 3 w wyścigu. Dostał karę od sędziów za przekroczenie limitów toru w próbie ataku na Bartera.

Trzeci wyścig

Kwalifikacje znów przebiegły bardzo dobrze, bo kierowca Akademii ORLEN Team zajął 2 miejsce. W wyścigu utrzymał tą pozycję, ale na starcie znów awansował o jedną pozycję. Niestety nie udało mu się utrzymać prowadzenie, które stracił na rzecz Tsolova. Później były już tylko restarty po samochodach bezpieczeństwa i radość na podium.

W trzecim wyścigu zajął 2 miejsce w kwalifikacjach i 2 w wyścigu. Po starcie znów awansował o jedno miejsce, które później stracił. Dobrze radził sobie w trakcie restartów.

Wypowiedź Tymka:

„To był niesamowity weekend, który na długo zapadnie mi w pamięci. Debiut zawsze wiąże się z tym, że wiele rzeczy jest zupełnie nowych. Udało mi się wiele z nich zrobić na bardzo dobrym poziomie, co w efekcie dało mi podium w każdym wyścigu oraz prowadzenie w klasyfikacji rookie. To niemal perfekcyjny początek sezonu w hiszpańskiej Formule 4. Mimo to czuję lekki niedosyt, bo zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki już w trakcie tego weekendu. Dzięki temu wiem, że stać mnie na więcej i nad czym pracować do czasu kolejnej rundy. Chciałbym podziękować za odpowiednie przygotowanie mentalne i fizyczne trenerowi Markowi Olszewskiemu z OLSH Motorsport i całej rodzinie, która przyjechała ze mną do Portimao. Cieszę się, że w taki sposób mogłem reprezentować moich partnerów PKN ORLEN, Akademię ORLEN Team, Richard Mille Young Talent Academy i Kistenberg”

Klasyfikacja kierowców – pierwsza dziesiątka

MiejsceKierowcaZespółPunkty
1Tasanapol InthraphuvasakMP Motorsport51
2 Hugh BarterCampos Racing45
3 Tymoteusz KucharczykMP. Motorsport42
4Nikola TsolovCampos Racing30
5Suleiman ZanfariMP Motorsport28
6Filip JenićCampos Racing26
7Miron PingasovMP Motorsport16
8Georg KelstrupCampos Racing8
9Valerio RinicellaMP Motorsport7
10Gaël JulienDrivex School4

Kolejna runda

Kolejna rudna Hiszpańskiej F4 będzie miała miejsce 28 i 29 maja na torze Jerez w Hiszpanii. W ten weekend odbyła się pierwsza runda z siedmiu.

RundaLokalizacjaData
1Portimao, Portugalia29, 30.04 i 01.05
2Jerez, Hiszpania28-29.05
3Ricardo Tormo, Hiszpania12-12.06
4Spa, Belgia08-09.07
5Motorland, Hiszpania03-04.09
6Navarra, Hiszpania01-02.10
7Barcelona, Hiszpania12-13.11

Photo: F4 Spanish Championship/Facebook

Podobne wpisy