Świetny występ naszych juniorów w ten weekend

Kolejny bardzo dobry weekend zaliczyli nasi młodzi kierowcy na szczeblach juniorskich, więc warto znów je podsumować.

Trzech naszych kierowców miało swoje wyścigi. Roman Biliński i Piotr Wiśnicki ścigali się na Paul Ricard w ramach serii FRECA. Kacper Sztuka ścigał się natomiast na Misano w ramach włoskiej F4.

Kacper Sztuka – włoska F4

Pierwszy wyścig

Nasz kierowca, który cały czas stara się o budżet na resztę sezonu, kolejny raz zalicza dobry weekend. Niestety początek nie był udany dla Kacpra. Startując z 8 miejsca miał kontakt z rywalem na pierwszym okrążeniu, na którym bardzo dużo się działo. Po wypadku dwóch kierowców wyjechał safety car, a Kacper uwikłany w ten incydent musiał zjechać do pit stopu i się wycofać.

Drugi wyścig

W drugim wyścigu było już lepiej, bo Kacper zdobył punkcik startując z 14 miejsca. Było dużo walki na torze, z którą Polak dobrze sobie radził i awansował do punktów. Takie batalie na pewno rozwijają młodych kierowców i cenne doświadczenie podczas nich zdobyte, zaowocuje w przyszłości.

Trzeci wyścig

Kacper startował w tym wyścigu z 9 pola. Na ok. 8 minut przed końcem doszło do wypadku pomiędzy dwoma kierowcami, więc wyjechał samochód bezpieczeństwa – wtedy Sztuka spadł też na P11. 2 minuty przed końcem wyścig został wznowiony i przez ten czas Polak pokazał się ze znakomitej strony. Szybko zaczął się przebijać przez stawkę i szło mu to z ogromną łatwością. Dzięki temu do mety dojechał na 4 miejscu, więc zyskał 7 pozycji w dwa kółka!

Trzeba przyznać, że ręce same składają się do oklasków, a tym Kacper tylko potwierdził, że umiejętności i jego znalezienie się na torze są na bardzo dużym poziomie. Po prostu brawo!

Klasyfikacja kierowców włoskiej F4
MiejsceKierowcaZespółPunkty
1Rafael CamaraPrema102
2 Alexander DunneUS Racing79
3 Antonelli Andrea KimiPrema69
4Kacper SztukaUS Racing56
5Wharton James AnthonyPrema54
6Amand MarcusUS Racing49
7Martinius StenshorneVan Amersfoort Racing BV44
8Charlie WurzPrema42
9Bedrin NikitaPHM Racing29
10Conrad LaursenPrema26

FRECA – Roman Biliński i Piotr Wiśnicki

Na Paul Ricard w ten weekend ścigała się seria FRECA tydzień po wydarzeniach w Monako. Nasi dwaj zawodnicy mogli wykazać się na dużo łatwiejszym i bardziej im znanym torze jakim jest Paul Ricard. Do pierwszego wyścigu Roman Biliński startował z P20, a Piotr Wiśnicki z P27. Roman zdołał do mety awansować o 4 pozycje, więc 16 miejsce jest solidnym wynikiem. Piotrek niestety zaliczył regres o 3 pozycje i dojechał dopiero na 30 pozycji.

Drugi wyścig, to start Bilińskiego z P12 i Piotra Wiśnickiego z P32. Wyniki tego wyścigu słyszał na pewno każdy kibic, bo Roman dojechał 10 miejscu w ogólnej tabeli – co dało mu punkcik – i wygrał wyścig w klasyfikacji debiutantów! Dzięki temu mógł stanąć na podium obok pierwszej trójki całego wyścigu.

Piotrek dojechał na tej samej 28 pozycji, więc zyskał 4 pozycje – dobry bilans, ale szkoda, że na końcu stawki.

Jeżeli chodzi o klasyfikację kierowców, to Roman ma 2 punkty i zajmuje 18 miejsce w generalnej klasyfikacji oraz 9 w klasyfikacji debiutantów. Piotr zajmuję natomiast 34 miejsce w ogólnej tabeli i 19 w klasyfikacji debiutantów.

Photo: Trident/Twitter

Podobne wpisy