Sztuka po „bardzo ważnym” spotkaniu z PKN Orlen

Kacper Sztuka poinformował na swoim Twitterze, że odbył „bardzo ważne” spotkanie z PKN Orlen. Czy jest bliżej współpracy?

Kacper Sztuka to kierowca US Racing we Włoskiej F4, gdzie bardzo dobrze sobie radzi. Obecnie Polak zajmuje 7 miejsce w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 64 punktów.

Z początku maja dowiedzieliśmy się, że budżet Kacpra nie wystarczy do końca sezonu. Żeby wziąć udział w kolejnych rundach Włoskiej F4, musiał zrezygnować ze startów w niemieckiej ADAC F4. Tak o to powstała akcja #SztukaOrlenu na Twitterze, która miała na celu zachęcenie PKN Orlen do wsparcia utalentowanego Kacpra.

27 czerwca Kacper za pośrednictwem swojego Twittera przekazał pozytywne wieści – doszło do spotkania na linii Sztuka – PKN Orlen. Jak określił, spotkanie miało „bardzo ważny” charakter. Jednym z tematów poruszonych na nim były problemy finansowe. 

„Było o problemach sponsoringu we Włoskiej Formule 4, celach na 2023 – Formule 3, wspieraniu talentów w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu i Orlen Teamu.” – przekazał nasz kierowca.

Co dalej?

Co dalej? To pytanie bardzo ciężkie. Jak możemy wyczytać z treści twitta Kacpra, celuje on na przyszły rok w starty w Formule 3. Nie jest to nic zaskakującego, dlatego też potrzeba dokończyć z dobrą formą obecny sezon we Włoskiej F4.

To nie jedyny nasz kierowca, celujący w F3, bo w rejonie tej serii jest również Roman Biliński. Nie zapominajmy też o Tymku Kucharczyku, który znakomicie radzi sobie w Hiszpańskiej F4. Na razie musimy czekać na efekty tych rozmów i – miejmy nadzieję – ogłoszenie współpracy z Orlenem.

Patronite

Aby dalej pomagać naszemu kierowcy, wszyscy chętni mogą wesprzeć finansowo Kacpra za pomocą Patronite. Dzięki temu każdy z Was może pomóc w dalszym rozwoju kariery Kacpra i rozwoju polskiego motorsportu.

Photo: Kacper Sztuka/Twitter

Podobne wpisy