Tatiana Calderon wraca do F2!

Tatiana Calderon po 3 latach powraca na zaplecze Formuły 1. Kolumbijka znowu zasiądzie w bolidzie F2, a dokładnie w zespole Charouz Racing System.

Tatiana Calderon po 3 letniej przerwie znów zasiądzie za kierownicą bolidu Formuły 2. Zespół Charouz Racing System ogłosił, że Kolumbijka wystartuje już w ten weekend podczas GP Belgii na torze Spa-Francorchamps. Calderon zastąpi miejsce pierwszego e-sportowego kierowcy, który dołączył do Formuły 2, Cema Bolukbasiego, który rozwiązał kontrakt z zespołem na pozostałą część sezonu. Tatiana do końca sezonu będzie teraz występować w Formule 2.

Właściciel zespołu, Antonín Charouz, powiedział, że jest podekscytowany powitaniem Calderon w drużynie i ma nadzieję, że pomoże ona kontynuować wysiłki zespołu w kolejnych rundach, a które rozpoczną się już w ten weekend.

“Bardzo się cieszymy, że możemy powitać Tatianę. Śledzimy ją od dawna, jest bardzo konkurencyjnym kierowcą i jej doświadczenie z pewnością będzie bardzo cenne dla zespołu. Ten weekend będzie dla nas bardzo ważny, ponieważ przed nami cztery rundy. Będzie to wymagało naszych największych wysiłków, aby dotrzeć do Abu Zabi i zamknąć sezon na wysokim poziomie.”

Sama Calderón powiedziała, że ​​nie może się doczekać ponownego ścigania się w serii i że najbliższe tygodnie będą bardzo pracowite.

„Jestem bardzo podekscytowana powrotem do mistrzostw Formuły 2, wciąż nie mogę uwierzyć, że wróciłam. Minęło sporo czasu, odkąd prowadziłam samochód, ale to niesamowita okazja, którą chcę jak najlepiej wykorzystać. Jestem bardzo wdzięczna Charouz Racing System i naprawdę nie mogę się już doczekać najbliższych trzech weekendów.”

Photo: Formula 2

Podobne wpisy