Tomasz Poradzisz kierowcą Ferrari w F1 Esports na sezon 2023!

Tomasz Poradzisz zostaje na drugi sezon w F1 Esports, przechodząc do Ferrari. Przeczytajcie co Tomek powiedział nt. tego transferu.

Sezon 2022 w F1 Esports

Poradzisz swój debiutancki sezon w najlepszej serii F1 w wirtualnym ściganiu – F1 Esports – spędził w Alfie Romeo. Tam jego partnerami zespołowymi byli Nicolas Longuet i Dani Bereznay. Longuet poradził sobie dobrze w tym sezonie, bo zajął 6 miejsce w klasyfikacji kierowców z 95 punktami. Jeden raz zajął 3 miejsce i również jeden raz wygrał w Japonii.

Dani Bereznay zajął natomiast 12 miejsce w klasyfikacji. Zdołał on zdobyć 24 punkty, dojeżdżając 3 razy w punktach. Jego najlepszym rezultatem było 4 miejsce w 7 rundzie na torze Monza. W ciągu sezonu to on zamieniał się z Poradziszem, jeśli chodzi o udział w wyścigach.

Tomek natomiast zajął 25 miejsce w klasyfikacji na 28 kierowców ogółem. Zdobył on tylko 1 punkt w szóstej rundzie w Holandii na Zandvoort. Nasz kierowca został również wtedy nagrodzony nagrodą kierowcy dnia, a o jego występie w tym wyścigu przeczytacie TUTAJ.

Drugi z naszych polskich kierowców – Piotr Stachulec – niestety nie zapisał się ani razu w pierwszej dziesiątce i zakończył swój sezon w Haasie na 26 miejscu w klasyfikacji kierowców.

Tomasz Poradzisz w Ferrari na sezon 2023

Tomek nie miał łatwego i udanego debiutu w F1 Esports. Zmagał on się z kwalifikacjami, w których nie potrafił złapać pewności i w wyścigu musiał gonić stawkę. Jego najlepszym momentem był wyścig w Holandii, w którym zajął 10 miejsce po starcie z 20 miejsca, dzięki czemu został nagrodzony nagrodą kierowcy dnia.

Nasz kierowca zdołał utrzymać się w serii po dołączeniu do zespołu Ferrari. Będzie on w jednym zespole z Nicolasem Longuetem oraz z Bari Broumandem. Nicolas Longuet jeździł już z Tomkiem w zeszłym roku w barwach Alfy Romeo, co opisałem powyżej. Dla Francuza będzie to już 5 sezon w F1 Esports.

Bari Broumand zadebiutował w F1 Esports w 2020 roku w barwach Mercedesa zajmując 5 miejsce w klasyfikacji. W zeszłym roku reprezentował barwy McLarena w świetnym stylu, bo zajął w klasyfikacji 4 miejsce z dorobkiem 149 oczek. W swojej karierze dwa razy wywalczył pole position i raz wygrał wyścig.

Jak widać, Ferrari zebrało bardzo silnych kierowców na ten sezon. Są to dwaj super utalentowani i doświadczeni już kierowcy – zwłaszcza Nico Longuet. Jako trzeciego kierowcę mają w swoich szeregach szybkiego Tomka, który nie raz jeszcze nas zaskoczy.

Fakt jest jednak taki, że bardzo ciężko będzie rywalizować z nimi o miejsce na wyścig, o czym wspominał Tomek. Z pewnością obydwaj kierowcy będą się liczyć na czele stawki, a dla Ferrari zawsze jest jeden cel – mistrzostwo.

Tomasz Poradzisz i jego wypowiedzi nt. przejścia do Ferrari

Po pierwszym sezonie w F1 Esports znalazłeś miejsce w nowym zespole. W sezonie 2023 będziesz ścigać się w barwach Ferrari, co jest świetną wiadomością. Co to dla Ciebie znaczy?

Znaczy to przede wszystkim to, że zostaję w stawce F1Esports. Nie ukrywam, mój debiutancki sezon pozostawił trochę do życzenia i przez chwilę była obawa, że mógł to być mój ostatni – na szczęście pokazałem wystarczająco, by zwrócić uwagę Ferrari i wywalczyć miejsce kierowcy podstawowego.

Ferrari to oczywiście legenda – tej realnej można rzec – F1. Jak natomiast oceniasz ten zespół w wirtualnym świecie?

Reprezentowanie Ferrari, czy to w rzeczywistości czy na wirtualnych torach, to ogromny przywilej. Jest to bezsprzecznie największa marka samochodowa na świecie, a bycie jej częścią to spełnienie marzenia każdego kierowcy simracingowego.

Co powiesz o swoich partnerach zespołowych, którymi są Nicolas Longuet i Bari Boroumand? Są to przecież super znani kierowcy F1 Esports z dużym doświadczeniem!

Z Nicolasem znam się od bardzo dawna, no i oczywiście mamy za sobą wspólny sezon w Alfie Romeo – z kolei z Barim współpracowałem kilka lat temu w McLarenie, jeszcze jako kierowca rozwojowy. O atmosferę i zgranie w zespole się nie martwię.

Co dla Ciebie jest najważniejszym celem na tegoroczny sezon?

Celem na pewno będzie występowanie w wyścigach, miejmy nadzieję regularnie. Trzeba ostudzić oczekiwania – moi koledzy zespołowi to kierowcy z absolutnej topki i samo wywalczenie sobie startu w jakimś wyścigu będzie sukcesem. Oczywiście nic nie wykluczam – na pewno będę cisnął tak mocno jak tylko się da.

Słowem podsumowania

Ferrari to taka marka, która wywołuje emocje w każdej dziedzinie naszego życia. I również w e-sporcie ściganie się dla Ferrari jest dużym przywilejem i dla wielu spełnieniem marzeń. Ferrari to również zespół, dla którego zawsze celem nr. 1 jest mistrzostwo i tak również będzie w tym przypadku.

Tak jak Tomek wspominał – dla niego celem nr. 1 będzie wywalczenie miejsca w składzie kierowców na wyścig. Będzie to zadania bardzo trudne, ale nie niemożliwe. Wszystko w rękach Tomka, który już nie raz udowadniał, że jest bardzo szybki.

Kalendarz na sezon jeszcze nie jest znany, ale opierając się na zeszłorocznym kalendarzu serii, to kierowcy rozpoczną rywalizację w drugiej połowie roku. Rok temu zaczęli sezon 22 września, a zakończyli 16 grudnia. Z pewnością sezon rozpocznie się po premierze gry F1 2023. Na razie przed nami reszta ogłoszeń zespołów co do składów.

Fot. Ferrari Esports/Twitter

Podobne wpisy