Tomasz Poradzisz o wygranej w lidze WOR

Tomasz Poradzisz wygrał wyścig ligi WOR po starcie z Pole Position na Paul Ricard, więc czas na podsumowanie tego wydarzenia.

Wszystkie wyścigi z pozycji Tomka możecie oglądać na jego kanale Twitch

Na początku trzeba wspomnieć o świetnej walce przez cały wyścig pomiędzy Poradziszem a Ronhaarem. Tomek zdołał wyprzedzić go na przedostatnim kółku, dzięki świetnemu manewrowi.

Pyt: Świetny wyścig i świetna walka na torze. Jak opiszesz pojedynki pomiędzy zawodnikami? Gdzie najłatwiej się wyprzedza na Paul Ricard?

“Pojedynków nie brakowało – tor w Paul Ricard charakteryzuje się kilkoma długimi prostymi, więc nie zaskoczył mnie wyścig ze sporą ilością manewrów na torze. Najwięcej działo się zdecydowanie na prostej Mistral, ale to chyba nie dziwi nikogo.”

Pyt: Jakie masz odczucia nt. Paul Ricard? Należysz do większości osób, które go nie lubią, czy jednak dobrze się na nim czujesz?

“To tor, który jest dla mnie paradoksem – nie jestem fanem “flow”, jakie ma sam obiekt, ale zawsze znajdowałem tutaj mnóstwo tempa. Nie inaczej było wczoraj, nie czułem się na torze w 100% pewnie, a wciąż pojechałem bardzo dobre okrążenie w kwalifikacjach, które potem zamieniłem na zwycięstwo w wyścigu.”

Zdjęcie
Photo: Tomasz Poradzisz/Twitter

Pyt: Awans Nicolasa Longueta w wyścigu z 14 miejsca na 2 musiał na pewno zaskoczyć. Jak opiszesz Twoja walkę z nim o mistrzostwo? Czy to jeden z najcięższych rywali z jakimi walczyłeś?

“Kiedy zobaczyłem, że odpadł w Q2, miałem sporą nadzieję na to, że ten wyścig będzie tym, w którym odrobię wszystko co straciłem w Jeddah. Niestety dla mnie, Nicolas pojechał kapitalny wyścig i zminimalizował straty najlepiej jak to się tylko dało. Przed nami wciąż wyścigi i skłamałbym, gdybym nie powiedział, że walka o tytuł będzie ogromnym wyzwaniem – Longuet to kierowca klasy światowej i tak jak pokazał we Francji, nie można go nigdy lekceważyć.”

Walka o mistrzostwo trwa dalej

Jak wspomniał powyżej Tomek, niestety dla niego Nicolas Longuet odrobił stratę z kwalifikacji i awansował z 14 miejsca na 2. To wielka szkoda, bo Tomek mógłby dużo odrobić do Francuza, a tak ma 15-punktową stratę.

Klasyfikacja kierowców – pierwsza dziesiątka
MiejsceKierowcaKrajPunkty
1.Nicolas LonguetFrancja145
2.Tomasz PoradziszPolska130
3.Shanaka ClayWielka Brytania117
4.Alvaro CarretonHiszpania116
5.Thomas RonhaarDania94
6.Luke SmithWielka Brytania88
7.Jake BenhamAnglia70
8.Bari BoroumandIran50
9.Sam CorbeyWielka Brytania39
10.Piotr StachulecPolska37

Do końca jeszcze 3 rundy

Do końca pozostały jeszcze 3 rundy na torach: Silverstone, Circuit de Catalunya i Interlagos. Najbliższy wyścig odbędzie się 15 maja na Silverstone. Finał sezonu 29 maja. Więcej w poniższym twittcie.

Photo: Tomasz Poradzisz/Twitter

Podobne wpisy