|

Tomasz Poradzisz po ostatnim wyścig ligi WOR

Tomasz Poradzisz specjalnie dla nas podsumował ostatni wyścig ligi WOR, w której walczy o tytuł. Ostatni wyścig odbył się na torze Jeddah.

Tomasz Poradzisz to kierowca akademii McLaren Shadow. Ma na swoim koncie mistrzostwo w F1 Esport Challengers, który jest jednym z najbardziej prestiżowych turniejów esportowych w ogródku F1. Wczoraj (24.04) brał udział w wyścigu ligi World Online Racing, który odbywał się na torze Jeddah.

Pyt: Jaką charakterystykę ma tor Jeddah. Co jest na nim najcięższe, na jakie fragmenty toru trzeba uważać?

“To niesamowicie wymagający tor, poza pierwszym i ostatnim zakrętem praktycznie się tutaj nie hamuje, a to w połączeniu z bliskością ścian daje niezły wycisk. – zaznaczał Tomek. Nawet wirtualna wersja toru w Arabii Saudyjskiej czasami zostawia mnie z bólem rąk :D”

Pyt: Czy czujesz się pewnie na Jeddah? Jak ci się podoba ten tor?

“Nie ukrywam, że naprawdę obiekt ten przypadł mi do gustu i znalazłem na nim genialny rytm, który od czasu do czasu potrafię zamienić na niezłe czasy. Oczywiście, nie wybacza on błędów i czasami ciężko jechać na limicie, ale kiedy złoży się to perfekcyjne kółko – fantastyczne uczucie.”

Zdjęcie
Photo: Tomek Poradzisz/Twitter

Niestety Tomek nie dojechał do mety, bo na 23 okrążeniu po ostrej walce odpadł w kraksie i do mety zabrakło mu dwóch okrążeń. Walka była bardzo zacięta i niestety jak wiemy z “prawdziwego życia”, tor Jeddah nie wybacza takich sytuacji.

Pyt: Jak opiszesz dzisiejszy wypadek? Co zawiniło?

“Zawiniliśmy wszyscy, każdy bardzo desperacko chciał utrzymać swoją pozycję i skończyło się jak się skończyło. Wyjeżdżając z drugiego zakrętu byłem po prostu zamknięty między Longuetem a Opmeerem, i w którą stronę bym nie pojechał to dwóch z nas poleciałoby w ścianę – niestety padło na mnie i Nicolasa. Szkoda tego incydentu, bo zapowiadał się wynik co najmniej na podium, a tak to z Jeddah wywożę zero punktów.”

Pyt: Jak wygląda Twój najbliższy harmonogram? Czego możemy się spodziewać?

“Z pewnością zobaczyć mnie będzie można w nadchodzących, ostatnich czterech rundach ligi WOR – po niefortunnym incydencie w Jeddah moja przewaga do lidera co prawda wzrosła do 25pkt, ale nie poddaję się i dalej będę walczył o tytuł. Poza tym staram się na bieżąco występować w lidze PSGL, aczkolwiek nie mogę obiecać zbyt powtarzalnych występów w tych rozgrywkach – bardzo ciężko jest mi znaleźć czas w środy. Wszystkie moje wyścigi transmituje oczywiście na moim Twitchu :D”

Do końca jeszcze 4 rundy

Do końca pozostały jeszcze 4 rundy na torach: Paul Ricard, Silverstone, Circuit de Catalunya i Interlagos. Najbliższy wyścig odbędzie się 1 maja na Paul Ricard. Więcej w poniższym twittcie.

Photo: Tomasz Poradzisz/Twitter

Podobne wpisy