Tomasz Poradzisz w F1 Esports Pro Series!

Tomasz Poradzisz od przyszłego sezonu będzie reprezentował zespół Alfy Romeo Racing ORLEN w F1 Esports Pro Series.

Tomasz Poradzisz, to wyróżniający się kierowca w wirtualnym świecie F1. Tomek to trzykrotny mistrz Polish F1 Series i mistrz F1 Esports Challengers 2022. W zeszłym sezonie toczył bój do ostatniej rundy z Nicolasem Longuetem o mistrzostwo w lidze WOR. Niestety nie udało mu się pokonać Francuza, ale zdobył on wicemistrzostwo.

Alfa Romeo F1 Team ORLEN w F1 Esports Pro Series na sezon 2022

W F1 Esports Tomek będzie jeździł w zespole razem z wcześniej wspomnianym Nicolasem Longuetem, a także z Danim Bereznay.

Longuet, który rozpoczyna swój czwarty sezon w F1 Esports Series, przechodzi z Alpine Esports. Wygrał dwa wyścigi w Renault w 2020 roku, zdobywając doskonałe P4 w tabeli w tym sezonie.

Bereznay natomiast wraca do składu, z którym zajął trzecie miejsce w 2019 Pro Series. Odnosząc trzy zwycięstwa w tym roku, Bereznay ma korzenie w Alfie Romeo, ścigając się również dla nich w 2020 r., zanim przeszedł do McLarena Shadow w 2021 r.

Poradzisz o przyszłym sezonie

To ogromny zaszczyt, by móc reprezentować zespół Formuły 1 taki jak Alfa Romeo na wirtualnych torach. Dam z siebie absolutnie wszystko w nadchodzącym sezonie i mam nadzieję, że pokażę na co mnie stać. Wraz ze mną zespół reprezentować będą Nicolas Longuet i Dani Bereznay, a więc dwóch kosmicznie szybkich i niesamowicie doświadczonych kierowców.

O celach na przyszły sezon

Będzie to mój pierwszy sezon, więc ciężko mówić o natychmiastowym wbiciu się na czoło stawki, ale znam swoje umiejętności i wiem, że „mam czym” rywalizować z najlepszymi. Głównym celem jest jednak nauka i wejście w cały ten „światek” esportowy, przystosowanie się do presji i prestiżu rozgrywek – jeżeli uda mi się to opanować, to nic nie stoi na przeszkodzie do dobrych rezultatów.

Pierwsza runda już we wrześniu, ale czekamy jeszcze na dokładny kalendarz na sezon 2022.

Zdjęcia wykorzystane do grafiki: Sauber Esports/Twitter

Podobne wpisy