Valtteri Bottas nie weźmie udziału w Race of Champions

Valtteri Bottas wycofał się z Race of Champions, który ma odbyć się w najbliższy weekend w Szwecji.

Valtteri Bottas nie wystartuje w zawodach Race of Champions, które mają odbyć się w najbliższy weekend w Szwecji, w pokrytym śniegiem Pite Havsbad.

Fin miał wziąć udział w zawodach w sobotę współpracując ze swoim rodakiem Miką Hakkinenem. Mieli razem stworzyć zespół z Finlandii i walczyć o wygraną z innymi znanymi kierowcami.

W trakcie tygodnia, było widać Bottasa jak brał udział w testach i sprawdzał różne maszyny, które miały być do dyspozycji kierowców w weekend. Niestety, w piątek, Valtteriego nie było już nigdzie widać przed konferencją prasową. W trakcie konferencji, informacje o wycofaniu kierowcy Alfy Romeo, przekazał Mika Hakkinen.

„Valtteri miał zobowiązania i anulował w ostatniej chwili” – potwierdził Hakkinen w imieniu Bottasa.

Kierowcą, który zastąpi Bottasa, będzie Emma Kimilainen. Finkę możemy oglądać w zawodach W Series. Kimilainen nie ukrywała zachwytu, że jej partnerem w drużynie będzie Mika Hakkinen.

“On [Hakkinen] jest moim bohaterem z dzieciństwa” – rozpromieniła się.

„Jego [Hakkinena] dzieci kończą dzisiaj po osiem lat i pamiętam, kiedy byłam w ich wieku. W każdą niedzielę czekałam na wyścig F1. Zawsze pamiętam, jak Mika wyprzedzał na torze. To jest zaszczyt, być teraz tutaj.”

Hakkinen powitał swoją nową koleżankę z drużyny i określił jej powołanie na Race of Champions jako „genialne”.

„Myślę, że to naprawdę wspaniałe. Cieszę się, że mam Emmę. Śledziłem jej rozwój w W Series oraz jej karierę. Wczoraj odbyliśmy fajną pogawędkę, więc mamy dobry zespół!”

Zespół z Finlandii w ćwierćfinałach zmierzy się z ekipą z Wielkiej Brytanii. Ich przeciwnikami będą David Coulthard i Jamie Chadwick.

Photo: Getty Images