W czwartek ogłoszenie GP w Las Vegas

W czwartek nad ranem naszego czasu ma być ogłoszone GP w Las Vegas. Będzie to już 3 wyścig F1 w Stanach Zjednoczonych.

Długo się już plotkuje o prestiżowym wyścigu F1 w Las Vegas. Ma to być niezwykle interesująca impreza, a wiemy również jak rynek amerykański jest ważny w sporcie. Jeżeli ogłoszenie stanie się faktem, to będzie to już trzecia runda F1 w USA: Austin, Miami i właśnie Las Vegas. Miami debiutuję w tym sezonie jako 5 runda i wiele osób nie potrafi się już doczekać 8 maja.

GP Las Vegas ma być organizowane na torze ulicznym w centrum miasta na Las Vegas Boulevard. Powiem szczerzę, że nie jestem w stanie sobie wyobrazić zablokowanie dużej części miasta na ponad tydzień. Mieszkańcy raczej nie są w pełni szczęśliwi tym wyścigiem.

Organizatorzy planują wydarzenie na 2023 roku, a dokładnie w trakcie weekendu Święta Dziękczynienia: 24-26 listopada. Oczywiście zarządzający będą się starać, aby impreza była organizowana w takich godzinach, by w Europie utrzymać dużą oglądalność.

Światowa stolica rozrywki już kiedyś F1 gościła

LAS VEGAS może być trzecim wyścigiem Formuły 1 w USA - VMax.si
Photo: VMax.si

W latach 80 odbyły się dwa wyścigi w słonecznym LA: w 1981 i 1982. Miało to miejsce po wypadnięciu z kalendarza Watkins Glen International w stanie Nowy Jork. Pierwszy wyścig wygrał Alan Jones z Williamsa, a rok później Michelle Alboreto z Tyrell Racing. Impreza odbywała się na parkingu hotelu Caesars Palace.

Niestety, ale po dwóch wyścigach zrezygnowano z dalszego wizyt0wania w LA, bo wydarzenie nie cieszyło się dużym zainteresowaniem kibiców.

Ogłoszenie ma się odbyć w czwartek o ok. 4:30 naszego czasu. Miejmy nadzieję, że samo wydarzenie będzie się odbywało w lepszej dla nas porze.

Photo: Las Vegas

Podobne wpisy