Williams wróci odświeżony po letniej przerwie

Williams w obecnym sezonie zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji generalnej. Jest to najwyższa pozycja od sezonu 2017, kiedy brytyjski zespół ukończył sezon na piątym miejscu. Co spowodowało, że tak zasłużony zespół odbił się od dna?

Brytyjski zespół od początku czasów ery hybrydowej miał przewagę w silniku nad zdecydowaną większością stawki. Silnik Mercedesa idealnie zgrywał się z koncepcją bolidów Williamsa. Jednak w tym sezonie nie można powiedzieć, że jednostka napędowa niemieckiego producenta jest najlepsza.

Fot. Williams Racing (@WilliamsRacing)/Twitter

Mimo tego, że punktuje tylko Alex Albon, to ekipa z Grove zdobyła więcej punktów od trzech innych zespołów (HAAS, Alfa Romeo i Alpha Tauri). Williams na większości torów nie może podjąć walki o punkty, jednak w określonych warunkach doskonale wykorzystuje swoje mocne strony.

Tak Alex Albon komentuje atmosferę w zespole

Wspaniale jest jechać na każdy weekend wyścigowy, będąc w stanie walczyć o punkty. Wiedząc o tym, to po prostu buduje pewność siebie i motywację dla wszystkich w zespole. Oczywiście, musimy pozostać skoncentrowani i kontynuować pracę. Ale jestem pewien, że jako zespół możemy zrobić sobie letnią przerwę, cieszyć się nią i wrócić odświeżeni.

Wydaje się, że najsłabszym punktem tegorocznego zespołu jest debiutant – Logan Sargeant, który nie zdobył nawet jednego punktu. Przegrał również wszystkie sesje kwalifikacyjne w sezonie z Alexem Albonem, a tylko dwa razy znalazł się przed nim na mecie wyścigu. Można powiedzieć, że taka sytuacja stała się standardową dla brytyjskiego zespołu. Od sezonu 2019 jest wyraźny lider zespołu, a drugi kierowca jest tylko dla niego tłem.

Brytyjski zespół czeka jeszcze bardzo dużo pracy, aby mogli zacząć próbować systematycznie rywalizować ze środkiem stawki. Progres jaki poczynili w ostatnich sezonach jest imponujący i zasługuje na pochwałę. Jednak sama konstrukcja to nie wszystko. Prawdopodobnie muszą rozważyć transfer jakiegoś kierowcy, który będzie się znacznie lepiej spisywał od Logana Sargeanta. Zespół ten jest bardzo uznaną marką w świecie wyścigów. W przeszłości w ich barwach jeździli mistrzowie świata.

Fot. Williams Racing (@WilliamsRacing)/Twitter

Podobne wpisy