Włoska F4: Kacper Sztuka w akcji na torze Monza — podsumowanie weekendu

Kierowcy Włoskiej F4 rywalizowali w ten weekend na torze Monza. Najlepsza Formuła 4 świata, jak zwykle, przyniosła wiele emocji. Jak w tym zamieszaniu poradził sobie nasz rodzynek w tej serii, Kacper Sztuka? Przeczytajcie w naszym artykule!

Kwalifikacje

Kacper Sztuka świetnie pojechał w kwalifikacjach, w których zdobył 2. i 3. miejsce. Szybsi od niego byli tylko Brando Badoer, oraz Arvid Linblad. Ostatecznie Polak do pierwszego wyścigu startował z 6. pozycji (4 pozycje kary za incydent w poprzednim wyścigu).

Pierwszy wyścig

Po starcie Polak szybko zdobył dwie pozycje. Kacper Sztuka walczył długo z juniorem Mclarena – Ugo Ugochukwu. Kierowcy wymieniali się pozycjami, polski kierowca zaprezentował kilka odważnych manewrów wyprzedzania. Wyścig został przerwany przez samochód bezpieczeństwa. Po restarcie Ugochukwu i Sztuka wyprzedzili Tuukkę Taponena. Niestety ostatnie okrążenia nie poszły po myśli Polaka, który dojechał do mety na 6. pozycji.

Sędziowie po wyścigu mieli dużo pracy. Ugo Ugochukwu łącznie otrzymał aż 20 sekund kar. To nie była jedyna kara, na której skorzystał Kacper Sztuka, bo ukarany został również Nicola Lacorte, co spowodowało, że Polak ostatecznie ukończył rywalizację na 4. miejscu. Wyścig wygrał Arvid Lindblad, drugi był Brando Badoer, a trzeci Tuukka Taponen.

Fot. twitter.com/Kacper_Sztuka

Drugi wyścig

Do drugiego wyścigu polski kierowca startował z 3. pozycji. Po starcie Kacper Sztuka awansował o jedną pozycję, jednak szybko go wyprzedził Ugo Ugochukwu. Polak “podgryzał” lidera wyścigu – Arvida Lindblada, jednak nieskutecznie. Ściganie przerwał samochód bezpieczeństwa. Po restarcie wyścigu Kacper Sztuka wyszedł na prowadzenie, jednak Lindblad szybko odebrał mu miejsce.

Walka o zwycięstwo trwała do samego końca wyścigu. Polak wyszedł na prowadzenie na 3 okrążenia przed końcem rywalizacji, jednak niestety szybko został wyprzedzony przez Lindblada. Kacper Sztuka ukończył wyścig na 2. miejscu, za Lindbladem, a przed Ugochukwu. Sędziowie tym razem mieli wątpliwości dotyczące Polaka i jego manewru wyprzedzania poza torem, co skończyło się 5 sekundową karą i spadkiem na 4. miejsce.

Trzeci wyścig

Kacper Sztuka do ostatniego wyścigu ruszał z 3. pola. Kolejny raz kierowca zespołu US Racing świetnie startuje i zyskuje jedną pozycję. Chwilowo, Polak, nawet, wysunął się na prowadzenie, jednak szybko zostaje wyprzedzony przez dwóch rywali. Tunel aerodynamiczny tradycyjnie mocno pomaga na Monzy, Polak przesunął się na drugie miejsce.

Bohra, Lindblad i Ugochukwu znaleźli się chwilowo przed Polakiem, jednak w zakręcie numer 1 doszło do kolizji między kierowcami z Singapuru i USA. Z powodu tego zdarzenia Kacper Sztuka awansował na drugie miejsce. Do końca wyścigu kierowcy z czołowych trzech miejsc utrzymali swoje miejsca. Wyścig wygrał Lindblad przed Sztuką, a najniższe miejsce na podium zdobył Bohra.

Podsumowanie

Kacper Sztuka udowodnił kolejny raz, że należy do ścisłej czołówki kierowców startujących we Włoskiej Formule 4. Polski kierowca awansował na 4. miejsce w klasyfikacji generalnej i obecnie jest najwyżej sklasyfikowanym kierowcą zespołu US Racing. Do końca sezonu zostały 3 weekendy wyścigowe, a Polakowi do trzeciego miejsca w generalce brakuje tylko 15 punktów, więc do rozstrzygnięć jeszcze daleka droga. Szczegółowa klasyfikacja kierowców TUTAJ

Fot. twitter.com/Kacper_Sztuka

Podobne wpisy