Zapowiedź premiery nowej biografii Lewisa Hamiltona

Wczoraj zostaliśmy poinformowani, że wyjdzie nowa i jak to piszę w tytule “kompletna” biografia o Lewisie Hamiltonie. Jej nazwa to: “Lewis Hamilton. Kompletna biografia najlepszego kierowcy w historii Formuły 1”

23 marca, to data premiery nowej pozycji w świecie książek i biografii sportowych, która jest gratką dla wszystkich fanów F1, a zwłaszcza fanów Lewisa Hamiltona. “Lewis Hamilton. Kompletna biografia najlepszego kierowcy w historii Formuły 1” to biografia opracowana przez Franka Worralla, twórcy takich książek jak: “Salah. Narodziny gwiazdy” czy “Anthony Joshua – King of the Ring”.

Biografia Lewisa Hamiltona, która będzie miała premierę 23 marca 2022 roku ma bardzo chwytliwy i medialny tytuł. Mowa o słowach na czerwono: “Lewis Hamilton. Kompletna biografia najlepszego kierowcy w historii Formuły 1

Kompletna biografia jest nadużyciem, biorąc pod uwagę, że Hamilton będzie kontynuował karierę (chyba, że się mylimy…). Druga część tego zdania to mowa o najlepszym kierowcy w historii Formuły 1. Jest to bardzo odważne posunięcie ze strony wydawców, bo wiemy jak często jest kwestionowana klasa Hamiltona i nie każdy uważa, że jest tym najlepszym ze wszystkich.

W tekście liczącym 464 strony mamy znaleźć oprócz opisu kariery Lewisa Hamiltona wypowiedzi osób ze świata F1, które wypowiadały się nt. Lewisa:

“Oto historia niekwestionowanego mistrza, który przemienił swe chłopięce marzenia w rzeczywistość. Idola milionów, który dzięki ogromnemu wysiłkowi, tytanicznej pracy i niesamowitemu talentowi w Formule 1 osiągnął wszystko. Książka Franka Worralla opisuje karierę Lewisa Hamiltona – od szalonego debiutanckiego sezonu, w którym utalentowany Brytyjczyk utarł nosa ówczesnemu mistrzowi Fernandowi Alonso, przez wściekłą rywalizację z Sebastianem Vettelem, aż po obecne wyścigi, gdy jego największym rywalem jest Max Verstappen. Prawdziwa gratka dla fanów Lewisa Hamiltona i Formuły 1, a także dla wszystkich zainteresowanych niesamowitymi historiami ze świata sportu.”

„Popatrzył mi prosto w oczy i poinformował mnie, dokąd zmierza w swoim życiu. Nie przerywając kontaktu wzrokowego, opowiedział mi, jak zamierza rozwijać swoją karierę. Zrobiło to na mnie piekielnie mocne wrażenie”.
Ron Dennis, legendarny szef zespołu McLarena, o spotkaniu z dziesięcioletnim Lewisem Hamiltonem

W Polsce opiekę nad produktem będzie miało wydawnictwo Znak. Tekst na język polski przełożył Marek Fedyszak. Obecnie przedpremierowo książkę można kupić za ok. 38 zł. Później cena ma wynosić w granicach 50 zł. Pierwsze wysyłki mają się rozpocząć 14 marca.

Po premierze możecie się spodziewać mojej recenzji tej książki.

Okładka zapowiedzianej biografii
Photo: Empik

Photo: Empik

Podobne wpisy