Zwycięstwo Lindblada w dużym chaosie – podsumowanie GP Makau w F4

W zeszłym tygodniu odbył się pierwszy z dwóch weekendów wyścigowych w Makau. Rywalizacja padła łupem Arvida Lindblada. Jak do tego doszło? Zapraszamy na podsumowanie GP Makau w F4.

Miejsce zmagań – Guia Circuit

Tor wytyczony na ulicach Makau to jeden z najtrudniejszych torów wyścigowych na świecie. Ma aż 24 zakręty w tym wiele wąskich i szybkich. Mimo bardzo długiej prostej wyprzedzanie nie należy do najprostszych, ze względu na brak jakichkolwiek poboczy i wąski tor. To jeden z ulubionych torów Roberta Kubicy, który ścigał się tutaj trzykrotnie i dwukrotnie zajął drugie miejsce.

https://www.racingcircuits.info/asia/macau/macau-guia.html

Kto wystartował w GP Makau?

Na liście startowej znalazło się wiele ciekawych nazwisk takich jak Hadrien David czy Martinus Stenshorne. Oprócz tego mieliśmy tam zwycięzcę dwóch edycji GP Makau, który do tego dodał jedno trzecie miejsce, czyli Charlesa Leonga. Warto jednak zauważyć, że z powodów pandemicznych były to edycje tylko dla zawodników z Chin. W roli faworytów do Makau jechali też Arvid Lindblad czy Freddie Slater, obaj z Premy. F1 Academy też miała swoją reprezentantkę w postaci nowej juniorki McLarena Bianki Bustamante.

Co działo się w wyścigu?

Z pole position do finałowego wyścigu wystartował Arvid Lindblad, który wygrał kwalifikacje i wyścig kwalifikacyjny kilka godzin przedtem. Już w pierwszym zakręcie Freddie Slater, czyli jego zespołowy kolega, był bliski wyprzedzenia go ale Arvidowi udało się utrzymać prowadzenie. Kilka okrążeń później Slater ponowił manewr i gdy wydawało się, że wyprzedzi Lindblada, w bolidzie Premy Slatera doszło do awarii, która wyeliminowała go z rywalizacji o wyższe cele w tym wyścigu.

W tym czasie w środku stawki nieźle poczynał sobie Martinus Stenshorne, który przebijał się w okolice TOP5, ale na jednym zakręcie popełnił błąd, wylądował w ścianie i musiał zakończyć swój wyścig przedwcześnie. Ostatecznie stawka dojechała do mety właściwie za samochodem bezpieczeństwa po paru incydentach z tyłu stawki. Za pierwszym Arvidem Lindbladem dojechał Charles Leong, dla którego to trzecie z rzędu podium w Makau i Rashid Al Dhaheri. Bardzo dobrze poradził sobie również Jack Beeton z AGI Sport. Na metę dojechał tuż za metą, na pozycji czwartej i był najlepszym kierowcą wyjmując zawodników Premy.

https://formulascout.com/red-bull-junior-arvid-lindblad-takes-another-macau-win-in-f4-main-race/113195

Szczegółowe wyniki tego wyścigu możecie sprawdzić pod TYM linkiem.

Co nas czeka w tym tygodniu w Makau?

W najbliższy weekend (18.11-19.11) odbędzie się główny wyścig w GP Makau, a mianowicie wyścig bolidów Formuły 3. Wystartuje w nim wielu kierowców, w tym Marcus Armstrong z IndyCar czy Dan Ticktum z Formuły E. Tytułu będzie bronić Richard Verschoor, który pojedzie z ekipą Trident.

Podobne wpisy